ورود / ثبت نام
خوش آمدید

تاثیر قهوه در افزایش توان ورزشکاران کوهنورد

حبیب کمال  1397/06/01 

اشتراک گذاری: 

بسیاری از مواد غذایی هستند که در افزایش توان جسمانی ورزشکاران تاثیر بالایی دارند. اما کمتر کسی می تواند تصور کند قهوه نیز در افزایش توان ورزشکاران رشته های مختلف به ویژه ورزش هایی مانند کوهنوردی می تواند موثر باشد. قهوه را بیشتر به داشتن خاصیت افزایش هشیاری و کاهش حالت خواب آلودگی می شناسیم. از این رو در این مطلب قصد داریم تاثیر قهوه در افزایش توان ورزشکاران کوهنورد را تشریح نماییم.

تحقیقات آکادمیک نشان داده است ورزشکارانی که پیش از شروع ورزش 7 تا 3 میلی گرم کافئین وارد بدن آنها شده بود توان انجام ورزش های طولانی مدت مانند دویدن یا دوچرخه سواری یا کوهنوردی به مدت طولانی حدود 24 درصد افزایش پیدا می کند. برای بسیاری افراد همچین چیزی شاید به سختی قابل باور باشد.

اما این موضوع لزوم استفاده از قهوه را پیش از شروع کوهنوردی بسیار نمایان می کند. اما خوب است با استفاده از ظروف و قمقمه های خاص که آب را گرم نگه می دارند در فعالیت کوهنوردی نیز قهوه به همراه کوهنوردان باشد. کلیه ظرف های غذا و نوشیدنی برای کوهنوردی را می توان از طریق سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه نمود. این شرکت معتبر امکان خرید اینترنتی بدون اتلاف وقت و هزینه را برای هموطنان ورزشکار و کوهنورد فراهم نموده است.

همچنین قهوه را می توان احتمالا شایع ترین ماده محرکی دانست که بشر از آن برای تاثیر بر عملکرد مغز خود استفاده می کند. ا جذب قهوه پس از نوشیده شدن بلافاصله از معده فرد شروع می شود و سطح خونی آن حدود 2 تا 1 ساعت بعد از نوشیده شدن به حداکثر خود می رسد. تاثیر قهوه در افزایش توان انجام ورزش های طولانی مدت به علت کافئین موجود در آن است. قهوه بسیاری مواد طبیعی دیگر بجز کافئین هم دارد که بعضی از آنها ممکن است اثر مخالفی با کافئین داشته باشند.


نظرات کاربران
ارسال نظر