ورود / ثبت نام
خوش آمدید

تاثیر تکنولوژی در حفظ امنیت کوهنوردان

حبیب کمال  1397/04/10 

اشتراک گذاری: 

به هر رشته ورزشی که نگاه کنیم ردی از استفاده از پیشرفت تکنولوژی می بینیم. در والبیال، ویدئو چک وارد شده و داوری را بهبود بخشیده. در فوتبال، پیراهن هایی تولید شده که عرق بدن بازیکنان را جذب نکرده و سنگین نمی شوند. در دوچرخه سواری، استفاده از دوچرخه هایی بسیار سبک رواج یافته. در کوهنوردی هم تاثیر تکنولوژی در حفظ امنیت کوهنوردان غیر قابل انکار است و وسایل پیشرفته ای همه روزه ساخته شده و به ایمنی کوهنوردان کمک می کنند. این وسایل که نمونه بارز آن ها جی پی اس است را می توانید از سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه به صورت آنلاین سفارش داده و در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید.

اولین نمود تکنولوژی که به کار کوهنوردان و طبیعت گردان می آید، جی پی اس است. با وجود جی پی اس و مکان یاب می توان از خطرات معمول در کوهستان مانند اشتباه رفتن مسیر که گاهی به مرگ کوهنوردان ختم می شود جلوگیری کرد. سیستم فعالیت جی پی اس این گونه می باشد که جی پی اس توسط برقراری ارتباط با بیست و چهار ماهواره ای که در مدار زمین قرار گرفته اند کار می کند. هر ماهواره روزی دو بار در مداری مشخص به دور کره زمین می چرخد.و سیگنال هایی به زمین ارسال می کند که دستگاه جی پی اس بر اساس زمان دریافت و ارسال این سیگنالها کار می کند، بدین صورت که اختلاف زمان ارسال، مشخص می کند که گیرنده چقدر از ماهواره ها دور است. حال با اندازه گیری حداقل چهار ماهواره جی پی اس می تواند موقعیت دقیق فرد را اعلام نماید.

موارد دیگری مانند کفش هایی که امنیت بیشتر را برای کوهنوردان با فناوری های جدید برقرار می کنند و وسایل صعود های سخت نیز از این دسته هستند که تمام این وسایل در فروشگاه اینترنتی یاناکوه با بهترین و جدید ترین تکنولوژی ها موجود است.


نظرات کاربران
ارسال نظر