ورود / ثبت نام
خوش آمدید

بهترین روش‌ ها برای ریکاوری بدن بعد از ورزش

حبیب کمال  1397/05/21 

اشتراک گذاری: 

هر ورزشکاری بعد از انجام فعالیت سنگین ورزشی نیاز به ریکاوری دارد تا فشار از اندام های بدن خارج شده و احتمال آسیب بسیار کاهش یابد. از این رو حتما دیده اید تیم های فوتبال روز بعد از مسابقه را به ریکاوری می گذرانند. در فعالیت های ورزش های کوهستانی مانند کوهنوردی نیز باید ریکاوری به صورت اصولی انجام گیرد. در این مطلب به صورت اجمالی به چند مورد از بهترین روش ‌ها برای ریکاوری بدن بعد از ورزش اشاره می نماییم.

در یک فعالیت ورزشی سنگین مایعات زیادی از بدن دفع می شود و باید آب از دست رفته را به بدن برسانیم. آب آلبالو و محتویات آن کمک خواهد کرد تا تورم عضلات آسیب دیده کاهش یابد و رونده بازیابی بدن بدون درد و گرفتگی و همینطور با سرعتی بیشتر سپری شود.

تغذیه نیز در ریکاوری بسیار موثر است. مواد غذایی حاوی کربوهیدرات و مقداری پروتئین برای ریکاوری عضلات بعد از تمرین هستند. آجیل، موز، سبزیجات خام، پنیر کم چرب و میوه، بیسکویت گندم کامل، شیر، آب میوه و ... می توانند در این زمینه کاربردی باشند.

برای ریکاوری پس از انجام فعالیت ورزشی شدید و سنگین، انجام حرکات کششی بسیار ضروری و مفید است و به ریکاوری عضلات بسیار کمک می کند. همچنین ماساژ هم احساس آرامش را به عضلات خسته بر می گرداند.

حمام یخ نیز در ریکاوری کاربرد دارد. برخی از ورزشکاران از مخلوط آب و یخ، ماساژ به وسیله یخ یا استفاده متناوب از دوش آب سرد و گرم برای ریکاوری سریع ‌تر، کم کردن دردهای عضلانی یا بهبود آسیب دیدگی ها استفاده می‌‌کنند.

به یاد داشته باشید که لباسهای با الیاف فشرده و چسبان می تواند به تسریع روند ریکاوری بعد از ورزش بیشتر کمک کند. از این رو در تمرینات ریکاوری باید این گونه لباس پوشید.

همین البسه ورزشی و کلیه لوازم ورزش کوهنوردی و ورزش های مربوط به کوهستان را می توانید به راحتی و به صورت آنلاین از سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه فرمایید.


نظرات کاربران
ارسال نظر