ورود / ثبت نام
خوش آمدید

بهترین تمرین برای کوهنوردی

حبیب کمال  1397/05/26 

اشتراک گذاری: 

ورزش کوهنوردی هم مانند سایر ورزش ها و فعالیت های سنگین بدنی، نیاز به آماده سازی و تمرین دارد تا توان ورزشکار در حین فعالیت تحلیل نرود و احتمال مصدومیت به حداقل برسد. از این رو برای آماده سازی کوهنوردان تمرین های خاصی طراحی شده است که در این مطلب قصد داریم به چند مورد از بهترین تمرین برای کوهنوردی اشاره نماییم.

اول از همه باید در نظر داشت که برای تمرین کوهنوردی دو شیوه مرسوم وجود دارد. شیوه اول بدین گونه است که در طی دوره پیشرفت مهارت های فنی و ذهنی کوهنوردی ، باید شخص در شرایط واقعی کوهنوردی قرار بگیرد. روش دوم ابن طور است که برای رسیدن به سطوح بالای آمادگی جسمانی مثلا توانایی گرفتن گیره های سنگنوردی که به قدرت زیاد نیاز دارد، افزایش قدرت بالاتنه و امثال این ها، نیاز به تمرینات منسجم و هدفمندی است که به عنوان مکمل در کنار فعالیتهای کوهنوردی باید قرار گیرد.

انتخاب یکی از دو رویکرد فوق باید بر اساس طرح و برنامه فعالیت کوهنوردی انجام گیرد. از این رو باید اول در نظر گرفته شود که قرار است در فعالیت، فقط یک کوهپیمایی و طبیعت گردی ساده انجام گیرد یا اینکه قرار است یک فعالیت حرفه ای که بخشی از آن سنگ نوردی و ... نیز می تواند باشد، مد نظر است. برای هر یک از این دو نوع فعالیت کوهنوردی یک روش آماده سازی لازم است.

اما در هر دو تمریناتی مانند تمرینات کششی و دوندگی که برای دستگاه تنفسی کوهنوردان مفید است باید حتما در برنامه قرار گیرد. دو استقامت بهترین تمرین برای افزایش توان استقامتی کوهنوردان نیز هست که البته میزان تمرینات نیز بر اساس نوع فعالیت کوهنوردی باید تنظیم گردد.

برای هر نوع فعالیت کوهنوردی، قطعا به وسایل این رشته ورزشی از کفش و کوله پشتی گرفته تا چادر کمپینگ نیاز خواهد بود. سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه، تمامی این وسایل مورد نیاز کوهنوردان را برای شما یکجا گرد آوری کرده است.


نظرات کاربران
ارسال نظر