ورود / ثبت نام
خوش آمدید

اهمیت تنظیم دوچرخه برای اهمیت تنظیم دوچرخه

حبیب کمال  1397/05/16 

اشتراک گذاری: 

دوچرخه سواری در طبیعت به ویژه در دل کوهستان از ورزش هایی است که به مهارت و آمادگی جسمانی بالایی نیاز دارد. قطعا برای انجام این ورزش تمرینات و آماده سازی فراوانی توسط ورزشکاران باید انجام گیرد. آشنایی با مکانیک دوچرخه و مواردی مانند اهمیت تنظیم دوچرخه برای دوچرخه سواری در طبیعت باید مد نظر ورزشکاران این رشته قرار گیرد. همچنین وسایل و تجهیزاتی باید برای بهبود عملکرد ورزشکار و افزایش ایمنی و کاهش ریسک کار همراه وی باشد. خوشبختانه امروزه امکان خرید وسایل تخصصی ورزشهای مختلف از جمله ورزش هایی که با کوهستان مرتبط هستند حتی از طریق آنلاین نیز برای هموطنان عزیز مهیا شده است. شرکت معتبر یاناکوه نیز بهترین وسایل با بالاترین کیفیت را در سایت خود برای شما عزیزان گرد آوری کرده است.

واضح است که تنظیم صحیح دوچرخه برای رسیدن به حداکثر عملکرد و هم برای جلوگیری از آسیب دیدگی ورزشکار ضروری است. با این وجود تعداد کمی از دوچرخه سواران مبتدی از این موضوع آگاه هستند. حتما در روزهای تعطیل عده کثیر افرادی که برای دوچرخه سواری به جاده های اطراف شهر هجوم می آورند را دیده اید که محل نشستن آنها گاهی آنقدر بلند است که هنگام رکاب زدن زانوهایشان به اطراف نوسان می یابد. این تنظیم نبودن دوچرخه به ویژه در مسیرهایی که در دل طبیعت و در شیب کوهستان است می تواند برای سلامت ورزشکار خطر ساز شده و حتی جان وی را به خطر بیاندازد. دوچرخه سواران باید بدانند که چگونه وسیله خود را باید با توجه به مسافت و هدف از فعالیت دوچرخه سواری خود، جهت دستیابی به بیشترین کارآیی و راحتی تنظیم نمایند.

این تنظیم صحیح دوچرخه به ویژه در مسیرهای ناهموار از جمله کوهستان می تواند در کاهش آسیب های مرسوم به بدن دوچرخه سوار و حفظ سلامت وی بسیار موثر باشد. اما یادمان نرود برای داشتن سفری ایمن در دل کوهستان، دوچرخه سوار باید وسایلی مانند کیف کمک های اولیه را نیز همراه داشته باشد. زیرا همواره خطر و حادثه، بخشی از فعالیت دوچرخه سواری است. این وسایل را نیز می توان به صورت آنلاین از طریق سایت شرکت یاناکوه خریداری نمود.


نظرات کاربران
ارسال نظر