ورود / ثبت نام
خوش آمدید

اجاق و ظروف خوراک پزی مناسب طبیعت گردی

حبیب کمال  1397/04/27 

اشتراک گذاری: 

برای کوهنوردان و طبیعت گردان و به طور کلی کسانی که به صورت کمپینگ به سفرهای داخل طبیعت پا می گذارند، همراه داشتن موارد غذایی و وسایل خوراک پزی مناسب بسیار مهم است و از ملزومات سفر به حساب می آید. اجاق و ظروف خوراک پزی مناسب طبیعت گردی از وسایل مهم سفرهای طبیعت گردی بوده و آن ها را می توان به صورت آنلاین در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه، سفارش داد. اجاق و ظروف خوراک پزی مناسب طبیعت گردی را در ادامه این مطلب بیشتر معرفی خواهیم کرد.

واضح است که یکی از وسایلی که باید در طبیعت گردی همراه داشت، اجاق خوراک پزی طبیعت گردی و کمپینگ در طبیعت است. اجاق این کار باید وزن چندانی نداشته باشد و به راحتی توسط طبیعت گردان قابل حمل باشد. همچنین نباید زیاد جاگیر باشد. لازم به ذکر است قاب خارجی آن باید محکم بوده که ظرف آب و قابلمه را نیز بتواند روی خود تحمل کند. همچنین واضح است اگر پایه های آن عریض تر باشد برای آن می تواند مزیت کاربردی حساب شود. معمولا این گونه اجاق های طبیعت گردی همراه با سیلندر گاز پیچی کار می کنند.

وسایل دیگر کاربردی در این زمینه، ست قابلمه و تابه مناسب طبیعت گردی است. همچنین برخی از  طبیعت گردان ظروف پلاستیکی را به عنوان بشقاب و کاسه همراه خود در سفر می برند که مزیت سبک بودن را دارد. به طور طبیعی قاشق و چنگال نیز در کوه لازم خواهد بود. قاشق و چنگال نیز نباید جاگیر باشد. حتی انواع تاشوی آن نیز موجود می باش. به علاوه، فلاسک هایی برای گرم نگه داشتن آب و همچنین چای باید در وسایل طبیعت گردان موجود باشد که انواع مختلفی دارند و در ابعاد مختلف تولید می شوند. هر طبیعت گرد باید وسایل را طبق سایز بدن خود انتخاب نماید.. طبیعت گردانی که به صورت تیمی سفر می کنند، وسایل را در کوله ها تقسیم می کنند تا به هیچ کس فشار زیادی نیاید. این مورد باعث می شود هر کس به حد توان خود وسیله حمل کند و در نهایت گروه با کمبود چیزی مواجه نشود.


نظرات کاربران
ارسال نظر