ورود / ثبت نام
خوش آمدید

ابزار ضروری در کوهنوردی

حبیب کمال  1397/03/09 

اشتراک گذاری: 

کوهنوردی نوعی از ورزش است که برای هر گروه از افراد معنای خاصی دارد. قطعا برای آماتورها و حرفه ای ها معنای کوهنوردی یک چیز مشترک نیست. اما هر دوی این گروه ها برای داشتن سفری خوب و البته امن در کوه، باید مواردی را رعایت کنند. اواین مورد همراه داشتن ابزار ضروری در کوهنوردی است. اما این ابزار ضروری برخی فقط برای حرفه ای ها لازم است و برخی برای هر دو مشترک است. تهیه ابزار ضروری در کوهنوردی دیگر کاری سخت نیست. ما در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تمامی ابزار مورد نیاز کوهنوردان آماتور و حرفه ای را یک جا جمع آوری کرده ایم تا تهیه این وسایل برای هموطنان عزیز سهل و آسان شود.

برای انواع فعالیت های کوهنوردی در هر نوع کوهستانی و هر زمانی از سال، دستگاه جی پی اس مسیر یاب، محافظت کننده ها در برابر نور خورشید اعم از کرم ضد آفتاب و عینک،  لباس های مناسب کوهنوردی برای مقابله با سرما و گرما، وسایل روشنایی مانند چراغ قوه، جعبه کمک های اولیه، اجاق خوراک پزی، ظروف کوهنوردی مانند لیوان و قاشق و چاقو و بشقاب ته گود، مواد غذایی فاسد نشدنی کافی و حتی اضافی، آب به مقدار کافی و حتی اضافی، وسایل کمپینگ اعم از چادر و زیر انداز و ...، کفش کوهنوردی مناسب، کوله پشتی کوهنوردی مناسب، کیف کمری که مدارک شناسایی در آن قرار گیرد، قمقمه آب انفرادی، بادگیر، جوراب ضخیم اضافه، دستمال کاغذی، کبریت و کیسه زباله باید همراه کوهنوردان باشد.

اما در فصول سرد وسایلی مانند لباس ضد آب، کاپشن، لباس گرم پلار، دستکش، کلاه گرم پلار، پانچو و گتر کوهنوردی نیز به همراه کوهنوردان باید باشد. همراه داشتن این وسایل باعث بهبود شرایط جسمی کوهنورد و همچنین بالا رفتن ایمنی و امنیت جانی وی می شود. اما با داشتن کلیه این وسایل نیز هرگز نباید تنها به کوهستان رفت و توصیه می شود صعود به کوهستان همواره دسته جمعی صورت گیرد.


نظرات کاربران
ارسال نظر