ورود / ثبت نام
خوش آمدید

ابزار ضروری در غار نوردی

حبیب کمال  1397/03/12 

اشتراک گذاری: 

غار نوردی چالش و ورزشی به شمار می رود که شاید علاقه مندان زیادی نداشته باشد. اما نیازهای همین افراد  معدود نیز باید مورد توجه  قرار گیرد. این افراد باید علاوه بر تخصص و مهارت های لازم، ابزار ضروری در غار نوردی را نیز همراه خود داشته باشند تا امنیت خو را حفظ نمایند. بعلت اینکه این گونه وسایل به راحتی در بازار یافت نمی شود بر آن شدیم در سایت فروشگاه اینترنتی خودمان یعنی یاناکوه، تمامی لوازم ضروری غارنوردی را یک جا برای شما گرد آوریم. در ادامه مطلب نیز به برخی از این لوازم ضروری اشاره می نماییم.

کفش غارنوردی:

اولین مورد از ملزومات غارنوردی که به آن اشاره می کنیم، کفش غار نوردی است. بهترین حالت یک کفش مناسب برای غار نوردی این است که کفش باید دارای زیره ای محکم و مقاوم بوده تا به راحتی بتوان بر روی جاهای تیز و برنده با آن قدم برداشت و در عین حال باید خاصیت چسبندگی آن مناسب باشد. همچنین چکمه های بلند لاستیکی این امکان را می دهند تا به راحتی در مناطق خیس و گل آلود حرکت شود.

دستکش غارنوردی از ملزومات دیگر این رشته است. دستکش غار نوردی، باید محکم و در عین حال انعطاف پذیر باشد. مزیت استفاده از دستکش، حفاظت از دست ها در برابر رطوبت و خراشیدگی احتمالی درمحیط غار است .

دیگر وسیله مورد نیاز در غار نوردی، ساک غارنوردی یا کیسه حمل بار در غار است. از نظر اندازه، این ساک ها باید کم حجم بوده و قطرشان باید طوری باشد که بتوان به راحتی از یک حفره ۶۰ سانتی متری عبور داده شوند. همچنین جنس پارچه آنها مقاوم و سبک بوده و می توان جهت کار در غار های آبی از ساک های ضد آب استفاده کرد. نکته مهم دیگر این است که بهتر است از نظر فیزیکی این ساک ها به شکل استوانه باشند.

وسیله لازم دیگر در غار نوردی کلاه کاسکت است که وسیله ای مناسب جهت حفاظت سر در برخورد با دیوارها و یا ریزش سنگ در محیط غار می باشد. یک کلاه کاسکت ایده آل سبک و نرم و در عین حال مستحکم می باشد. کلاه باید دارای بند مضاعف برای بستن در زیر چانه باشد. محلی برای نصب چراغ پیشانی در جلوی کلاه باید در نظر گرفته شده باشند.

آخرین وسیله ای که در این مطلب مورد اشاره قرار می گیرد، چراغ روشنایی است که حرکت، حیات، دوام و بقاء غارنورد با نور و ذخیره نوری این وسیله مهم، رابطه مستقیم دارد.


نظرات کاربران
ارسال نظر