ورود / ثبت نام
خوش آمدید

ابزار ضروری در سنگ نوردی

حبیب کمال  1397/03/16 

اشتراک گذاری: 

سنگ نوردی چه در سالن و چه در طبیعت می تواند بسیار خطرناک باشد. البته این در صورتی است که از ابزار ضروری در سنگ نوردی استفاده نشود یا از لوازم بی کیفیت استفاده گردد. برای امنیت ورزشکاران لازم است این ابزار ضروری را به خوبی شناخته و از بهترین های آن ها استفاده نمایند. اما سوال اینجاست که بهترین کیفیت این وسایل را از کجا می توان تهیه کرد؟ مفتخریم اعلام کنیم کلیه این وسایل را با بهترین کیفیت در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه برای شما مهیا کرده ایم.

طناب صخره نوردی از وسایل مهم در سنگ نوردی است که وظیفه محافظت از جان صخره نورد را بر عهده دارد. طناب جهت متصل کردن سنگ نورد به کارگاه فرود و صعود به کار می رود که در قطر های مختلفی وجود دارد. از لحاظ مقاومت طناب های صخره نوردی به دو دسته قابل کشش یا دینامیک و غیر قابل کشش یا استاتیک تقسیم می شوند.

کیسه پودر صخره نوردی نیز حتما باید در سنگ نوردی به کار رود. پودر در صخره نوردی قدرت نگهداری گیره ها٬ مخصوصا در هوای گرم را بالا می برد و عرق دست را جذب می کند. البته استفاده بیش از حد باعث لغزندگی گیره ها می شود و کیسه پودر محل نگهداری پودر است که بر روی پشت هارنس نصب می شود.

اما لباس تخصصی صخره نوردی باید راحت بوده و به فرد ورزشکار اجازه حرکات بدنی به صورت بسیار آزادانه را بدهد.

کفش صخره نوردی کفشی است که مخصوص صعود روی دیواره های بلند طراحی شده، معمولا روی قوزک پا را می پوشاند، کف کفش صخره نوردی انعطاف کمی دارد و نسبت به کتانی سنگ نوردی محافظ خوبی در برابر سرما می باشد. کتانی سنگ نوردی دارای کفی صاف و چسبنده و عاری از هر گونه عاج است. کتانی نسبت به کفش دارای انعطاف بسیار زیادی می باشد.

حال می توانید با دانستن وسایل صخره نوردی، بهترین گزینه ها را برای خود انتخاب نمایید. اما لازم نیست ساعتها در بازار وقت بگذارید. ما بهترین وسایل سنگ نوردی و صخره نوردی را در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه برای شما گرد آورده ایم تا انتخاب و خریدی راحت داشته باشید.


نظرات کاربران
ارسال نظر