ورود / ثبت نام
خوش آمدید

ابزار امداد و نجات مناسب کار در ارتفاع

حبیب کمال  1397/04/07 

اشتراک گذاری: 

کار در ارتفاع، صعوبت های خاص خود را دارد که گاهی نیز به مخاطراتی برای سلامتی افراد می انجامد. از این رو ابزار امداد و نجات مناسب کار در ارتفاع بسیار مهم بوده و باید در دسترس باشند. قصد داریم در این مطلب به ابزار امداد و نجات مناسب کار در ارتفاع بپردازیم و آن ها را خدمتتان معرفی نماییم. لازم به ذکر است کلیه این ابزار را می توانید از سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه به صورت آنلاین خریداری فرمایید. به چند مورد از این وسایل ایمنی و امداد و نجات کار در ارتفاع اشاره می نماییم.

کمربند ایمنی سیمبانی یکی از مرسوم ترین این وسایل است. این کمربند در دسته کمربند های ایمنی سیمبانی قرار گرفته و نسبت به کمربند های معمول برق کاری روی تیر و دکل های برق، برای حفظ موقعیت برق کار شرایط بسیار مناسب تر و ایمن تری را فراهم می نماید. وجود محافظ پهن در ناحیه کمر و محافظ های پهن در نواحی پشت ران برق کار ،‌استقرار طولانی مدت اپراتور را روی دکل و تیرهای خطوط انتقال برق سهل و فعالیت در ارتفاع را آسان تر می نماید.

تجهیزات لازم در نجات مصدومین در ارتفاع نیز بسیار لازم است. طناب نجات برای اتصال به دکل یا سازه، مجهز به سیستم خلاص کننده طناب نجات، برای انتقال ناجی و مصدوم به پایین و نیز تسمه نجات دو سر کارابین برای اتصال مصدوم به طناب نجات فوق همراه با چاقوی مخصوص قطع تماس مصدوم از طناب معلّق باید در یک کیف حمل مخصوص قرار گرفته باشد و همراه باشد.

برانکار نجات، از وسایل امداد و نجات کار در ارتفاع است. این برانکار از یک نوع ورق پی وی سی ضخیم نسبتا نرم و قابل لوله و خم شدن با استحکام سایشی و مکانیکی بسیار بالا از جنس یک ماده پلیمری مخصوص ساخته شده که برای حفظ و نگهداری مصدوم مجهز به کمربند های تسمه ای محکم با قلاب های باز و بستن سریع بوده به طوری که برای حمل مصدوم در حالت خوابیده و یا ایستاده بسیار مناسب می باشد . بدنه این برانکار به گونه ای ساخته شده که حمل مصدوم به صورت افقی یا عمودی  توسط افراد ناجی و یا حمل به وسیله بالگرد و یا بالا کشیدن توسط سه پایه های نجات از چاه ها و گودال ها ممکن خواهد بود . تسمه های مخصوص حمل هوایی و یا بالا کشیدن از چاه ها و گودال ها نیز قابل ارائه می باشد.


نظرات کاربران
ارسال نظر