ورود / ثبت نام
خوش آمدید

آشنایی با وسایل مناسب کار در ارتفاع

حبیب کمال  1397/03/19 

اشتراک گذاری: 

کار در ارتفاع می تواند بسیار خطرناک باشد. اما اگر از وسایل ایمنی و وسایل کمکی مناسبی استفاده شود، این خطر ها و سختی های کار می تواند به شکل باور نکردنی کاهش یابد. از این رو وظیفه خود دانستیم آشنایی با وسایل مناسب کار در ارتفاع را در این مطلب خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

اولین مورد مهم در کار در ارتفاع استفاده از کلاه ایمنی مخصوص است. یک کلاه ایمنی کار در ارتفاع اول از همه به حفظ جان کسی که در حال کار است توجه دارد. یک کلاه ایمنی باید بدون ایجاد مزاحمت در حین استفاده، کاربر را در مقابل ضربه و سقوط اشیاء محافظت نماید. این کلاه ها دارای مقاومت بالایی بوده و جهت تامین نیازهای حرفه ای طراحی شده اند. روی کلاه های ایمنی مذکور می توان محافظ چشم و گوش را نیز نصب نمود.

تجهیزات لازم در نجات مصدومین در ارتفاع نیز بسیار لازم است. طناب نجات برای اتصال به دکل یا سازه، مجهز به سیستم خلاص کننده طناب نجات، برای انتقال ناجی و مصدوم به پایین و نیز تسمه نجات دو سر کارابین برای اتصال مصدوم به طناب نجات فوق همراه با چاقوی مخصوص قطع تماس مصدوم از طناب معلّق باید در یک کیف حمل مخصوص قرار گرفته باشد و همراه باشد.

هدلامپ مخصوص کار در ارتفاع نیز بسیار ضروری است. در ارتفاع باید نور با وضوح و شدت خوب در اختیار کسی که در حال کار است قرار بگیرد تا وی از اشتباهات کاری و همچنین اشتباهاتی که جانش را به خطر بیندازد مصون بماند.

یکی از ابزار اصلی کار در ارتفاع که باید همواره مورد توجه باشد، ابزار حمایت و فرود است . باید این وسایل با بهترین کیفیت تهیه شوند تا هرگز برای سلامت افراد مشکلی ایجاد نشود. وسایل صعود نیز باید با دقت انتخاب شوند.

حال که با این وسایل آشنا شدید، می توانیم با افتخار اعلام کنیم، این وسایل مناسب کار در ارتفاع را به راحتی می توانید از سایت فروشگاه اینترنتی ما یعنی یاناکوه مشاهده کرده و سفارش دهید و در محل کار یا منزل خود دریافت نمایید.


نظرات کاربران
ارسال نظر