ورود / ثبت نام
خوش آمدید

آسیب های شایع پای کوهنوردان

حبیب کمال  1397/06/04 

اشتراک گذاری: 

پاهای ورزشکاران به ویژه کوهنوردان، به علت اینکه به شدت تحت فشار قرار دارد، مستعد مصدومیت است. البته استفاده از کفش مناسب کوهنوردی می تواند درصد شانس بروز مصدومیت را کم کند. برای خرید بهترین کفش ها و وسایل کوهنوردی، سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه بهترین جا می باشد. زیرا از این طریق بدون صرف وقت و هزینه اضافه می توان آنلاین خرید نمود. کفش های با کیفیتی در این سایت موجود هستند که می تواند پای کوهنوردان را در برابر آسیب ها تا بالاترین حد ممکن محافظت نماید. اما گاهی با وجود استفاده از بهترین امکانات هم مصدومیت پیش می آید. در این مطلب قصد داریم بیشتر به آسیب های شایع پای کوهنوردان اشاره نماییم.

یکی از شایع ترین آسیب های پاهای کوهنوردان، ضرب دیدگی ناخن است. یکی از موارد مهمی که این آسیب را پیش می آورد، انتخاب نادرست سایز کفش و فشارهای وارده به انگشت ها و ناخن ها است. گاهی خون مردگی در زیر ناخن ها و دردهای موضعی شدید نیز همراه این آسیب است.

دومین مورد از آسیب های پای کوهنوردان، عفونت قارچی بین انگشتان پا است. بین انگشتان پا که غالبا مرطوب از تعرق است و مدت ها در جوراب و کفش و به دور از هوای آزاد و نور خورشید می باشد، محل بسیار مناسب برای رشد و تکثیر عفونت های قارچی می باشد. این وضعیت خصوصاً در کوهنوردان که ساعات متمادی پا در کفش به فعالیت مشغول هستند متحمل تر می باشد.

دردهای پاشنه پا نیز بسیار شایع هستند. استفاده از کفش هایی که فضای کافی و مناسبی برای پاشنه پا ندارند از عوامل بروز این اختلال محسوب می شوند. انجام تمرینات کششی عضلات پشت ساق پا و فاشیای کف پا به همراه قرار دادن مکرر کیسه های حاوی یخ خرد شده در محل دردناک پاشنه پا، چند نوبت در روز و استفاده از داروهای ضد درد ساده ای چون آسپرین در کاهش درد و بهبود شرایط بسیار موثرند.


نظرات کاربران
ارسال نظر